Arhivele lunare: iunie 2026

Retrospectiva săptămânii prin ochii lui Bihorel: Milionarul „fără chip(iu)” a primit o ditamai felia din SAFE

Cum arată evenimentele săptămânii trecute prin ochii lui Bihorel:  Luni Vio către Ghiusi: „Văd că la Zilele Salontei s-a bătut recordul cu cel mai mare gulaș. E o performanță să faci 10.000 de porții, când toată populația urbei este de vreo 15.000”. „Da, și unde mai pui că românii nu mănâncă așa ceva, iar bebelușii nici ei, că-i iute”. Marți  Milionarul „fără chip(iu)” a primit o felie din SAFE de 196 milioane de euro, pentru securitate cibernetică. „Păi, nu ați fost [...]

Zece observații despre viitorul Ștrand Ioșia

1. Ștrandul a fost denumit Grădină Termală la mișto, ca să fie frecventat de orășenii fini din Cluj și din Timișoara care s-au săturat de aquapark. 2. Copacii în plus, adică toți, vor fi tăiați, și nu mutați, că oricum s-ar usca. 3. Clienții vor avea parte și de tratament. Vor fi tratați de chelneri cu bere și spirtoase. Citește mai departe, pe eBihoreanul.ro! (foto: Ovi D. Pop)

La Holod se vede mâna primarului PNL-ist!

Primarul din Holod, domnul Sandu Săsăran, are o relație veche și toridă cu președintele asociației urbariale, domnul Septimiu Sabău. Cum Holodul este prea mic pentru doi astfel de corifei, era normal să intre în coliziune, coliziune din care șeful asociației urbariale a ieșit cu capul spart. Declarațiile date lui Bihorel de cei doi, pe www.eBihoreanul.ro!

Retrospectiva săptămânii: Cum vede Birtașul blocarea orașului de noile șantiere

Luni  Vio către Ghiusi: „Mare om ați pus și voi la Cultură! Are apucături bizare cu interesul nostru național...”. „Adevăru-i că nicicum nu-i bine. Dacă lăsa Radio Chișinău la cheremul rușilor, era trădător de neam și țară. Dacă l-a luat pentru România, nu-i bine și a ajuns la DNA. Normal că s-a apucat să înjure. Dar, față de standardele limbii maghiare, a fost o simplă apostrofare”. Marți  Birtașul, despre implicațiile noului șantier care a blocat orașul: „Cele mai mari [...]