Antifrauda a luat în colimator fermele

O veste bună! Sătui să amendeze pensionare care-și vindeau prăjiturile pe Facebook, cei de la Antifraudă s-au apucat de mize mari și au trecut la demantelarea unor ferme. Nu e vorba de ferme agricole, ci de ferme ce produc criptomonede.

Angajații Antifraudei din Oradea au descoperit la Satu Mare, într-o clădire dărăpănată, o fabrică de criptomonede. Nici nu a fost așa de greu: au reușit să o dibuiască după consumul enorm de energie electrică.

Citește mai departe, pe eBihoreanul.ro!


*
*