Bihorel

Retrospectiva săptămânii prin ochii lui Bihorel: Cum i-a „umilit” cel mai mare Corsar din urbe pe italieni la ei acasă

Cum arată evenimentele săptămânii trecute prin ochii lui Bihorel: 

Luni

Vio către Ghiusi: „Văd că nicicum nu vreți să intrați într-un guvern susținut de prietenii noștri de la AUR. Asta-l încurcă mult și pe nea Nicu de la Cotroceni”. „Sincer, noi am intra în guvern dacă ar avea membri ai AUR. Dar numai la volanul unui camion de 16 tone”.

Marți

Cel mai mare Corsar din urbe: „Eu, ca vechi maestru bucătar, am văzut multe. Am mers cu pizzerul meu la Campionatul Mondial din Italia și am luat locul I”. „Și asta e o performanță atât de mare?”. „Păi, imaginează-ți că la concursul de bograci de la Sălard ar veni un italian care să le sufle localnicilor premiul I”.

Citește mai departe, pe eBihoreanul.ro!

Exit mobile version